Yeni Zelanda Bayrağı

Yeni Zelanda Bayrağı günümüzde kullanıldığı hali 1869 yılından itibaren geçerli olmaktadır. 12 Haziran 1902 senesinde göndere çekilerek ada ülkesinin resmi bayrağı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bayrak koyu mavi bir zeminden oluşmakta ve bayrağın göndere çekilen tarafında sol üst köşesindeki bölümde dörtte bir oranını kaplayacak şekilde mavi renkli dikdörtgen konumlandırılmıştır. Bu dikdörtgenin içinde Birleşik Krallık bayrağı yer almaktadır. Union Jack olarak adlandırılan bu bayrak Büyük Britanya ile birlikte İngiliz Milletler Topluluğuna olan bağlılık gösterilmektedir. Bayrağın dalgalanmakta olan ucunda isse beyaz çerçeveye sahip 5 adet kırmızı beş köşeli yıldız Crux takımyıldızı ifade eder.

Takımyıldızının konumlandırılması ile ada ülkesinin güney yarıküredeki konumu simgelenmiş olmaktadır. Yeni Zelanda gerek ekonomik gelişmeleri gerekse de ülkenin eğitim açısından parlak bir sisteminin olması ile birçok dil okulu mevcuttur. Bu durumda dil eğitimi almak için ülkeye gitmek isteyenler de Fransa: Yeni Zelanda dil okulunu seçerek dillerini geliştirebilir ya da sıfırdan öğrenebilirler. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için firmamızın iletişim numarasını ve WhatsApp hattını kullanabilirsiniz.

Yeni Zelanda Bayrağı Değiştirildi Mi?

Yeni Zelanda Bayrağı konusunda değişiklikler için adım atılırken hükümet bu doğrultuda bir komisyon kurmuştur. Söz konusu olan bu komisyon 16 Temmuz tarihine dek yeni bayrak önerilerini toplayarak bunları değerlendirmiştir. Yapılan tercihler ve tavsiye edilen bayrak türleri içerisinde sayıları en aza indirilerek finalde eski ülke bayrağı ve bir yeni bayrak kalmıştır. Halktan bu bayrak arasında seçim yapmaları istediğinde ise halk yine eski bayrağını seçmiştir.

Yeni Zelanda’da Kullanılan Diğer Bayraklar Nelerdir?

Yeni Zelanda’nın oylamalar doğrultusunda yapmış olduğu tercihler arasında en son olarak ilk bayraklarına karar vermeleri gerçekleşmiştir. Ülke içersinde kullanılmakta olan diğer bayraklara bakıldığı zaman yine mavi ve kırmızı tonlara hâkim olduğunu görmekteyiz. Sivil hava kuvvetleri bayrağı, kraliyet hava kuvvetleri bayrağı, beyaz bayrak, kırmızı bayrak olacak şekildedir.

Yeni Zelanda ülke olarak bakıldığı zaman kendini geliştirmiş ve geliştirmekte olan bir yer olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yeni Zelanda bayrağı 2016 tarihinde son oylamayla hala kullanılmaya devam etmektedir. Yeni Zelanda dil okulları, Yeni Zelanda’da yaşam için siz de bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !