İrlanda’da Asgari Ücret

İrlanda’da asgari ücret konusu hakkında bilgi almak ve de İrlanda’da yaşam koşulları hakkında bilgi almak istiyorsanız bize ulaşarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sitemizde diğer ülkeler hakkında da bilgi vermekteyiz. Malta’da asgari ücret, İrlanda’da 2023 asgari ücret, Kanada’da asgari ücret, Avustralya 2023 saatlik ücret, Dubai 2023 maaşları gibi birçok konuda da bilgilere ulaşabilirsiniz. Sitemizin gezi rehberi bölümleri ve vize rehberi bölümlerinden hızlıca bilgi alabilirsiniz.

İrlanda 2023 Asgari Ücreti Nedir?

İrlanda’da 2023 asgari ücret 11,30 Euro’dur diyebiliriz. Yani İrlanda’ya work and study öğrencisi olarak gittiyseniz okurken çalışma hakkınız olmaktadır. Ve 2023 yılında saatlik 11,30 Euro olarak hesaplarsak 20 saat çalışırsanız part time olarak haftada 20*11,30: 226 Euro kazanırsınız. Eğer 4 hafta part time yani yarı zamanlı 20 saat çalışırsanız 226 * 4: 904 Euro kazanırsınız. Aynı zamanda İrlanda’da full time olarak yani haftada 40 saat çalışarak 1808 Euro kazanabilirsiniz. Elbette bu ücretler belirlenen asgari ücret oranlarıdır. Yani bu ücretler sizin bulduğunuz işe göre değişkenlik gösterecektir. Daha ucuz ya da daha yüksek kazanabilir aynı zamanda bahşiş de alırsanız bu oran oldukça yükselecektir.

İrlanda’da Geçinmek

Eğer İrlanda’da yaşıyor ve çalışıyorsanız alım gücünün yüksek olduğunu ama aynı zamanda kiraların yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle öğrenciler aile yanları, yurt ya da paylaşımlı odalarda kalmayı tercih ettikleri için böylece İrlanda’da ev kirası olarak oldukça düşük ödüyorlar diyebiliriz. Eğer siz de İrlanda’da yaşamak istiyorsanız öncelikle alım gücünün yüksek olduğunu hissetmek oranın para birimi ile kazanmanız gerektiğini hatırlatmamız gereklidir. Toparlayacak olursak evet öğrenciler genellikle geçinebilmekte hatta para da biriktirmektedirler. Yani İrlanda’da çalışarak hem geçinebilir hem de para biriktirebilir.

İrlanda Dil Okulları

İrlanda dil okulları, Malta dil okulları, Kanadan dil okulları, İngiltere dil okulları, Avustralya dil okulları gibi yurtdışı dil okulları hakkında bilgi almak ve yurtdışında İngilizce dilinizi geliştirmek istiyorsanız ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı WhatsApp hattımızdan bize ulaşarak ücretsiz yurtdışında dil eğitimi hakkında bilgi alabilirsiniz. İrlanda dil okulları web sitemizin İrlanda bölümünde yer almakta olup, İrlanda dil okulları hakkında detaylı bilgi almak ve İrlanda dil okulları fiyat listesine ulaşmak için detaylar için bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !