Yeni Zelanda Başbakanı

Yeni Zelanda başbakanı Jacinda Ardern 50 kişinin ölümüne neden olmuş olan cami saldırılarının sonunda gösterdiği tavır sayesinde dünyanın saygısını ve sevgini kazanmıştır. Ayrıca sadece kadınlara değil tüm dünyadaki siyasetçilere örnek olacak bir davranış sergileyerek kendini sevdirmiştir. Her kesimden olan insanı kucaklayan tavrı ile 15 Mart’ta Yeni Zelanda’da gerçekleşen saldırı sonrası tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Yeni Zelanda gelişme gösterdiği birçok alan yanında ülkenin kalkınması hedeflerken başbakan sayesinde de ne durumlara nasıl tepki verilmesi gerektiği konusunda da oldukça güzel bir yanıt almıştır. Ülkenin ekonomisi, kültürü ve daha birçok özelliği yanında başbakanı da konuşulur olmuştur.

Yeni Zelanda’ya her ne amaçla olursa olsun gitmek ve belki de burada yaşamak isteyenler ilk olarak ülkenin genel yapısını ve nasıl yönetildiğini bilmelidir. Yeni Zelanda dil okulları Fransa: Yeni Zelanda kayıtları ya da ücretleri için firmamızdan hizmet alarak tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Bizimle iletişim kurabileceğiniz WhatsApp hattımız ile de istediğiniz her zaman diliminde aklınızdaki soruları yönelterek yanıtlarını alabilirsiniz. Yeni Zelanda başbakanı saldırılardan sonra 50 kişinin öldüğü Müslüman cemaate başsağlığı dilemekte gecikmeyerek hemen hemen her gün barış ve birliktelik mesajları vermiştir. Ayrıca iyiliği ve eşitliği sadece kendi ülkesi için değil tüm dünya için dilediğini ve hayal ettiğini de eklemektedir.

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern Kimdir?

Yeni Zelanda’da 2017 tarihinde yapılmış olan seçimlerde başbakan seçilen Jacinda Ardern 26 Temmuz 1980 yılında Yeni Zelanda’da doğmuştur. Henüz 17 yaşındayken İşçi Partisine katılarak aktif şekilde siyasetin içinde yer almıştır. Üniversite eğitimini ise Waikato Üniversitesinde iletişim, politika ve halkla ilişkiler üzerine tamamlamıştır. Danışmanlık ve siyaset alanında da deneyim kazanacağı işlerle uğraşmıştır. 17 yaşından itibaren üyesi olduğu İşçi Partisinin gençlik yapılanması içinde dikkat çeken bir kişilik olmuştur. 2017 yılında partinin başına geçerek yedi hafta sonra yapılmakta olan genel seçimlerde başbakan olmuştur.

Seçimler sürecinde genç siyasetçinin günde 17 saat kadar çalıştığı bilinmektedir. 40 yaşın altındaki tek kadın başbakan olarak Yeni Zelanda başbakanı birçok insana da örnek olmaktadır.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !