Washington

Washington hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nin hiçbir eyalet sınırı içinde bulunmayan Washington, ülkenin en ayrıcalıklı şehri ve başkentidir. Statü gereği devlete bağlı olan bu şehir özel bölge olarak kabul edilmektedir. Gezilecek yerlere oldukça yakın ya da ulaşım kolaylığı bakımından rahatlık sunan Washington çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Gelişmiş ulaşım ağı sayesinde sadece taksi değil Uber gibi özel ulaşım araçları da yer almaktadır. Ulaşım açısından en hızlı olan araçlardan biri olarak da metronu şehirde bulunması birçok noktaya ulaşımı sağlamaktadır.

Türkiye Washington Uçak Bileti

İstanbul Atatürk Havaalanından haftanın her günü seyahati bulunan uçaklar sayesinde Washington’a gidilmektedir. Aktarmasız uçaklarla Washington Dulles Havaalanına uçulmaktadır. Aynı zamanda uçak firmalarına bağlı olarak fiyat değişebildiği gibi aktarmalı olarak uçuşlar da bulunmaktadır.

Washington’da Gezilecek Yerler

Oldukça kalabalık olan bu şehirde gezilecek olan yerler bir hayli fazla. Huzur dolu ve yeşillikler içinde bulunan şehirde Beyaz Saray, Amerikan Kongre Binası, Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi, Tarih Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Botanik Bahçesi, Georgetown, II. Dünya Savaşı Ulusal Anıtı, Washington hayvanat bahçesi gibi yerleri dilediğiniz şekilde görebilir ve gezebilirsiniz.

Washington’da Ne Yenir?

Amerika denildiği zaman akla ilk gelen ürünlerden biri olarak hamburger oldukça büyük ve doyurucu olmaktadır. Half smoke, yarım domuz eti sosisi, füme yarı biftek gibi lezzetler bulunmaktadır.

Washington’da Otel Fiyatları

Şehirde bulunan konaklama yerleri olarak otelleri buraya geliş amacınıza göre seçmenizde fayda vardır. Turistik amaçla gelenler için tarihi yapılara daha yakın olan yerlerdeki otelleri seçmeleri önerilmektedir. Gençler için ise Chinatown daha çok tercih edilen yerler arasındadır. Hareketli bir yaşam isteyenler için burası ideal. Oteller nitelikleri ve özellikleri bakımından konumunu da göz önünde bulundurarak farklı şekilde ücretlendirilmektedir.

Washington Dil Okulları

Özellikle dil eğitimi için tercih edilecek olan Washington dil okulları gerçekten kişiler oldukça güzel bir fırsat olmaktadır. Birbirinden iyi dil okulları sayesinde yeni bir dil öğrenmek ya da geliştirmek için tüm detaylar hakkında bilgi almak adına ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bu yüzden de iletişim ve WhatsApp hattımızı kullanabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !