Ukrayna’da Gezilecek Yerler 

Ukrayna’da gezilecek yerler yeni bakış açılarını bulabileceğiniz birbirinden özel mimari ve doğal parkları barındırmaktadır. Okul, iş veya diğer nedenlerle geldiğiniz Ukrayna’da keyifli bir seyahat sizi bekleyecektir.

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Kiliseler, anıtlar ve daha birçok tarihi mekanı barındıran Ukrayna’da geziniz unutulmaz bir anıya dönüşecektir.  Siz de kendi rotanızı belirleyerek gezinize başlayabilirsiniz.

1-)Sahilde Batık Gemiler Anıtı

Deniz içine inşa edilen Batık Gemiler Anıtı, yakın dönemdeki savaşı anımsatan izlenimlere sahiptir. Yakınında köprü olan bu yeri siz de zaman kaybetmeden görmelisiniz. Unutmadan belirtmekte fayda var, köprünün şans getirdiğine inanılıyor ve buraya gelen herkes köprüyü mutlaka görüyor.

2-)  Huzuru Temsil Eden Dinyeper Nehri

Yaşam ve huzuru temsil eden Dinyeper Nehri Ukrayna’da gezilecek yerler rotanızdaki en etkili yerlerden biri olacaktır. Nehrin en önemli özelliği şehrin enerji ihtiyacını ve içme suyunu karşılamasıdır. Dinyeper Hidroelektrik İstasyonu’nu  da mutlaka görmelisiniz.

3-) Silah Tarihi Müzesi

Birçok farklı yüzyıla ait tarihi silahları sergileyen Silah Tarihi Müzesi,  kullanılmış silahları ve koleksiyonları barındırıyor. Burada Taş Devri’nden kalan silahları bile görebilirsiniz.

4-) Buluşmalarınızda Özgürlük Meydanı

Özgürlük Meydanı gezinizi tamamlayan birçok özelliği sunuyor. Buluşmalarda orta nokta olan Özgürlük Meydanı, her yere olan kolay ulaşımıyla da biliniyor. Şehrin simgesel yerlerini merak edenler için bu meydan mutlaka görülmelidir.

5-) Kharkov Feldman Ecopark

Her yıl 2 milyona yakın ziyaretçi alan Feldman Ecopark, hayvanat bahçesi ve spor alanları gibi çok sayıda tesisi bünyesinde barındırmaktadır. Restoranlar, oyun alanları ve daha birçok yer burada bulunmaktadır.  Keyifli zaman geçirmek için parka mutlaka gelmeniz önerilir.

6-) Khortytsya Adası Bambaşka Bir Dünya Sunuyor

Khortytsya Adası’nda,  doğal güzellikler ve Kazakistan tarihi etkilerini bulacağınız başka bir dünya sizi bekleyecektir.  Etkinlik ve spor için Ukrayna’da gezilecek yerler bakımından güzel bir alan olacaktır.

7-)  Nükleer Kaza Anısına Çernobil Müzesi

Çernobil Müzesi’ni  gezi rotanız arasına alarak büyük facianın hatıralarını anabilir ve iyi dualarınızı bırakabilirsiniz. Detaylı olay anlatımının da olduğu müzede kılavuzlardan bilgi öğrenebilirsiniz. Rusya etkilerinin de olduğu ülkede birçok yer sizi beklemektedir. Ukrayna dil okulları için siz de WhatsApp  bölümümüzden veya iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !