Ukrayna Şehirleri

Türk vatandaşların vizesiz şekilde ziyaret edebilme fırsatı olan Ukrayna şehirleri büyüleyici güzelliği ile oldukça fazla turist almaktadır. Kendine hayran bırakan coğrafyası ile ulaşım kolaylığı sağlaması açısından da popülerliğini her geçen gün artırmaktadır. Ukrayna’ya gitmek ya da orada yaşamak isteyenler için ilk olarak ülkenin durumu ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Yani gidildiğinde gezilecek ya da yaşanacak yerler iyi şekilde bilinirse daha kolay adaptasyon süreci sağlanmış olmaktadır. Bu nedenle Ukrayna’daki popüler şehirleri belirtmek gerekirse:

1.Kiev

Yaklaşık 500 yıl boyunca Türkler tarafından yönetilen Kiev, Ukrayna’nın en büyük şehri ve de başkentidir. Katedraller, Kiliseler ve Müzeler yoğun şekilde burada görülmektedir. Birçok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran Kiev tarih meraklıları için oldukça ideal bir seçim olmaktadır.

2.Odessa

Karadeniz kıyısında bulunan en büyük limanlardan birine ev sahipliği yapmakta olan Odessa, yaz aylarında Ukrayna’ya giden ziyaretçi ve turistlerin adeta uğrak noktasıdır. Yolu Odessa’ya düşen kişilerin ise kesinlikle uğraması gereken yerler içinde müzeler, caddeler, parklar yer almaktadır. Oldukça kültürel ve tarihi yapısı olan bir bütünlük içinde olan şehir mimari yapıları hala korumaktadır. Ukrayna şehirleri içinde uğramanız gereken kentlerden biridir.

3.Lviv

Ülkenin kültür başkenti olarak nitelendirilmekte olan şehir UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer almaktadır. Buna ek olarak da şehirde birçok kilise, şapel, galeri, kale, katedral gibi etkileyici tarihi yapılar bulunmaktadır.

4.Donetsk

Zengin kömür madenleri bulunması sayesinde ülkenin en büyük metalurji merkezlerinden biridir. Turistik anlamda öne çıkmakta olan Ukrayna şehirleri içinde yerini almaktadır. Şehirdeki heykeller ve meydan, katedraller en çok ziyaret edilen yerlerdendir.

5.Zaporijya

Turistik ve tarihi yapılarıyla göz almakta olan şehir müzeleri ve Khortytsya Adası ile oldukça ilgi çekmektedir. Ukrayna’da dil öğrenmek için bulunmak isteyenler için Ukrayna dil okulları hakkında firma olarak bilgi vermekte ve bizimle iletişim kurmanız halinde sorularınızı cevaplamaktayız. Buna ek olarak WhatsApp hattımızı da kullanabilirsiniz. Öğrenciler için uygun olan ya da dil okulları açısından avantaj oluşturan Ukrayna şehirleri ile ilgili de bilgi alabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !