Portekiz’de Gezilecek Yerler 

Portekiz’de gezilecek yerler listenize şehirler ve bölgelere göre bir ayarlama yapabilirsiniz. Her dönem canlılığını koruyan tatil yerlerini hızlıca görebilir ve tadını çıkarabilirsiniz. Okyanus etkileri size ekstra tatil keyfi katacaktır.

Portekiz’de Gezilecek Yerler

Benzersiz bir seyahate hazırsanız Portekiz gezi listenizi yanınıza alabilirsiniz. En dikkat çeken ve beğenilere göre değişen bir rota için listemize göz atmanızı öneririz.

1-) Yüzen Bahçe Madeira

Doğal dokusuyla dikkat çeken Madeire Kuzey Afrika ve Atlantik Okyanusu arasında yer almaktadır. Doğa gezilerini sevenler için mutlaka bu yeri gezmeniz önerilmektedir. Turistik lokasyonlar arasında öne çıkan bu yer manzarasıyla da sizi büyüleyecektir.

2-) Uçsuz Bucaksız Zeytin Ağaçları Evora’da

Yeşilliğe odaklanana gezileri seviyorsanız Evora tam size göre olacaktır. Lizbon’a bir saat mesafedeki bu yer üzüm bağlarıyla da fark yaratıyor.

  • Evora Kraliyet Sarayı
  • Vasco de Gama Sarayı
  • Evora Katedrali
  • Evora Üniversitesi Portekiz’de gezilecek yerlerarasındadır ve her dönem yoğun bir şekilde talep görmektedir.

3-) Atlantik Okyanusu Kıyılarında Lizbon

Antika dükkanlar, sanatsal yapılar ve daha fazlasını okyanus kıyısındaki Lizbon’da bulabilirsiniz. Şehrin geçmişine dair çok sayıda mimari burada yer almaktadır. Fas mimari tarzı şehirde kendini epey belli ediyor. Önemli semtleri gezmek için 28 numaralı travmaya binmeyi unutmayın. Fado müziği dinleyerek bölgeye özel yemekleri de mutlaka tatmanız önerilir.

4-) Porto’da Heybetli Tarihi Yapılar

Portekiz’in gelişmiş en büyük ikinci kenti olan Porto, tarihi yapılarıyla görülmeye değer yerlerden biridir.

  • Torre dos Clerigos
  • San Francisco Kilisesi
  • Se do Porto gibi birbirinden özel mimarileri burada bulabilir ve keşfedebilirsiniz. UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki Ribeira da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Porto, ülkenin kuzeyinde bulunuyor.

5-) Mondego Nehri Kıyısında Coimbra

Büyüleyici merkezi bir şehir olarak geçmişin etkilerini taşıyan Coimbra, tatiliniz veya iş seyahatinizde görülmesi gereken yerlerdendir. Üniversite şehri olarak da bilinen Coimbra her sene öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmektedir. 727 yıllık tarihi ile Coimbra Üniversitesi fark yaratan bir okul anlayışını sunmaktadır. Portekiz’de gezilecek yerler listenizde mutlaka yer alması önerilir. Portekiz dil okulları için siz de WhatsApp  bölümümüzden veya iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !