Portekiz Şehirleri

Portekiz’de bulunan ve birbirinden güzel görünüşleriyle Portekiz şehirleri yaşamak ve gezmek için oldukça doğru bir seçim olmaktadır. Güneybatı Avrupa’nın İlber Yarımadasında yer almakta olan İspanya ile sınırı bulunan Portekiz resmi olarak birçok anakarayı ve adayı içermektedir. Kültür ve mimari üzerinde güçlü etkisi olmasından kaynaklı yüksek yaşam standartlarıyla da tercih edilen yerler arasındadır. Gitmeden önce ülke ve ülkede bulunan şehirler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şehirleri belirli özellikleri ile sıralayacak olursak:

1.Lizbon

Genellikle yaşamak için dünyanın en iyi yerleri arasında listede adını görebileceğimiz yer olan Lizbon hareketli ve canlı bir kenttir. Sosyal ağlara kolaylıkla ulaşabileceğiniz imkanıyla kısa sürede arkadaş edinebilirsiniz. Bir başkent olarak da eğlenilebilecek ve alışveriş yapılabilecek gece hayatı da bunmaktadır.

2.Lagos

Ünlü Algarve bölgesine ait olan Lagos yaz aylarında turistik bir bölge ve mevsimlik işçi için birçok iş fırsatı sunması açısından avantaj sunmaktadır. Portekiz şehirleri içinde turizm endüstrisinin yoğun olarak yaşandığı bölgeye sık sık akınlar olmaktadır. Açık hava, plajları ve barlarıyla şehir daima canlı kalmaktadır.

3.Coimbra

Portekiz’in öğrenci şehri olarak bilinen Coimbra kenti muhteşem bahçeleri ve parklarıyla oldukça ünlüdür. Coimbra Üniversitesi UNESCO tarafından 2013 senesinde dünya mirası listesine alınmıştır. Portekiz’in en güzel şehirleri içinde yerini almakta olan Coimbra’da birden fazla manastır bulunmaktadır.

4.Lamego

Lamego Portekiz’in gayet güzel ve tercih edilen şehirleri arasında bulunmaktadır. Douro şarap bölgesi olarak adlandırılan bu bölge 2001 yılında UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Şehirde ünlü heykelleri, şapelleri ve çeşmeleri görmeniz mümkğn olmaktadır.

5.Braga

Portekiz’in en eski şehirleri arasında olan Braga’nın tarihi Roma İmparatorluğuna kadar uzanmaktadır. Başpiskoposlar şehri olarak da bilinmektedir. Burada buluna tapınaklar ziyaret edilebilir. Portekiz’de bulunan Portekiz dil okulları için gitme hayali kuran kişiler firmamız aracılığıyla bizlerden destek alabilir. İstediğiniz bilgiyi öğrenmek adına bizimle iletişim ve WhatsApp hattımız ile iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi alarak hem istediğiniz dil okulunu tercih edebilir hem de Portekiz şehirleri hakkında net kararlar verebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !