Ottawa

Kanada’nın başkenti olarak Ottawa, ülkenin en büyük dördüncü kentidir. Kanada’nın oldukça kültürel ve entelektüel kentidir. Çok sayıda müzeye, galeriye, üniversiteye, tiyatroya ev sahipliği yapmaktadır. Ottawa ırmağının kıyısında kenarında Ottawa vadisinde kurulmuş olan şehir oldukça modern ve gezilecek yerlerle doludur.

Türkiye Ottawa Uçak Bileti

Ottawa ’ya direkt uçuş ne yazık ki bulunmasa da bunun için İstanbul’dan Avrupa ya da Amerika’ya uçmak gerekmektedir. Aktarma yapılan yere göre değişiklik göstermekte olan sefer saatleri, 11 saat kadar sürmektedir. Ottawa ’nın havaalanına gidildiğinde şehir merkezine ulaşım da oldukça kolaydır. Taksi sayesinde şehir merkezine 20 dakikada gidilebilmektedir.

Ottawa ’da Gezilecek Yerler

Ottawa ‘da görülmesi gereken yerler açısından ilk olarak Parlamento Tepesi, Kanada Savaş Müzesi, Kanada Tarihi Müzesi, Kanada Yüksek Mahkemesi, Rideau Binası gibi şehir için önemli olan yapılar yer almaktadır. Özellikle kültürel ve tarihi yapılar konusunda meraklı olanlar için şehirde gezilecek olan yerler oldukça fazladır.

Ottawa ‘da Ne Yenir?

Ottawa seyahati sırasında yemek ve lezzetler konusunda dünyanın dört bir yanından olan lezzetleri bulabilirsiniz. Ottawa ‘da oduncu kahvaltısı, rosto sığır eti, Yorkshire pudingi, Jigg’in akşam yemeği gibi çeşitli tatlarda yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Aynı zamanda deniz ürünleri, geyik eti, peynir çeşitleri, somon balığı, ren geyiği, akçaağaç şurubu, bizon eti, istiridye gibi tatları da bulabilmeniz mümkündür.

Ottawa ‘da Otel Fiyatları

Şehir içinde gezerken zamanın nasıl geçtiğinin dahi anlaşılamayacağı Ottawa yemyeşil doğası, rengârenk doğası ile oldukça huzur vericidir. Burada hemen hemen herkese uygun olacak otel seçimleri yer almaktadır. Bu yüzden de fiyatlar her otele göre farklılık gösterecektir.

Ottawa Dil Okulları

Son derece kültürel ve aktivite açısından zengin olan şehrin imkânlarından faydalanmak üzere kişiler seçimini bu şehirden yana yapmaktadır. Burada dil öğrenmek dil okullarına gitmek için de öğrenciler araştırmalar yapmakta ve bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu nedenle de firma olarak ücretsiz şekilde vermekte olduğumuz eğitim danışmanlığı hizmetimiz ile Ottawa dil okulları hakkında bizden bilgi alabilirsiniz. Bizlere ulaşmak içinse iletişim adresimizi ve WhatsApp hattımızı kullanarak aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !