Malta Harita  

Malta harita üzerindeki yeri bakımından incelendiğinde Kuzey Afrika’ya ve İtalya’ya yakın bir konumda bulunmaktadır.  Avrupa’nın güney kısmında yer alması nedeniyle turistik açıdan, eğitim bakımından ilgi görmektedir. Yabancı ülkede dil geliştirmek ve iş deneyimi kazanmak isteyenler sıkça bu ülkeyi tercih etmektedir.

Malta Harita Üzerinde Nerede Yer Alıyor?

Malta ülkesi haritada İtalya’nın güney batısı, Tunusun kuzey doğusunda yer alıyor. Bir diğer ifadeyle Tunus’un sağ çaprazında kalırken İtalya’nın da sol alt kısmına denk geliyor. Akdeniz’in orta bölümünde konumlanan Malta Adası, takımadalar ve bağlı farklı adalara da ev sahipliği yapan ülke konumunda…

  • Dünya haritasındaki enlem boylama dayalı yerine bakıldığında, 35,89 kuzey enlemi ve 14,52 doğu boylamı görülecektir.
  • Sicilya adasının 93 km güneyi
  • Afrika Kıtası’nın 300 km kuzeyi Malta harita   ayrıntıları için daha rakamsal ifadeler olacaktır.

Malta Adası’nın Yüz Ölçümü

Malta Adası yüz ölçümü 316 kilometre kare iken nüfusunun da 400 bin olduğu kaydedilmiştir. Nüfus yoğunluğu bakımından dünyadaki en yoğun şehirlerden biri olduğu bilinmektedir. Bunun nedeni kilometre kare başına düşen kişi sayısının çok olmasıdır.

Malta Şehirleri

Malta’da Malta Adası, Gozo ve Comino gibi birçok yerleşim merkezi bulunmaktadır. Bu yerlere bağlı daha küçük yerleşim birimlerinin olduğu da gözlenebilir. Valletta ise başkent olarak kaydedilmektedir.

Malta İklimi Nasıl?

Malta’da eğitim veya iş için bulunacaklar için en önemli konulardan bir iklimi olacaktır. Malta iklimi tipik Akdeniz iklimi özelliklerini göstermektedir. Yazları nemli ve sıcak, kışları ılıman, yağışlı ve çoğu zaman rüzgarlı bir iklim seyreder. İklimin gereksinimlerine bağlı olarak ormanlık alan bakımından zengindir.

Malta yeryüzü şekilleri bakımından uçurumların olduğu bir adadır. Düz bölümlere ayrılan ovalar, kayalıklar da sıklıkla görülebilmektedir.

Malta Eğitim Danışmanlık

Malta’da yeni bir hayatın kapılarını aralamak için doğru adımları atıyor olabilirsiniz. Süreçte sizin en iyi yönlendiriciniz olacak Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı için iletişim adresimize mesaj atabilirsiniz. Direkt olarak görüşme yapmak isteyenler kurumsal WhatsApp hattımızdan da işlemler yapabilir.

Malta okullarında sizleri neler bekliyor merak ediyorsanız Malta harita ulaşım ve yazışmalara dair daha çok bilgi alabilirsiniz. Malta dil eğitimi, Malta dil okulu fiyatları, yeşil pasaport ile vizesiz Malta dil okulu hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !