Londra’da Gezilecek Yerler 

Londra’da gezilecek yerler konusunda bir listeye göz atarak daha etkili gezi rotaları belirleyebilirsiniz.  Her zaman yoğun turist akımına uğrayan Londra’da bolca saray ve müze bulabilirsiniz. Öğrenciler için de cazip bir merkez olan Londra’ya senenin her ayında gelebilirsiniz.

Londra Gezilecek Yerler 

Simgesel yapıları ve tarihi öneme sahip müzeleriyle Londra’ya gelmeden önce dünyaca ünlü yerleri keşfedebilirsiniz.

1-)Sherlock Holmes Müzesi

Sherlock Holmes eşyalarıyla dolu Sherlock Holmes Müzesi, kitaplardan sonra gerçek dünyada bu kahramanın varlığını hissettirecektir. Dedektif romanlarının en ünlü karakterini evinde ziyaret etmek istediğinizde bu müzeyi mutlaka görmeniz önerilir.

2-) Londra’da Sembolik Yapı Big Ben

Big Ben bir saat kulesi olarak sembolik bir yapıdadır. Londra’da gezilecek yerler listenize ilk sıralara bu kuleyi koymaktan çekinmemelisiniz. İsminin yeni versiyonunu da söylemek faydalı olacaktır. Elizabeth Kulesi olarak ismi değişen kule, genel olarak Big Ben olarak biliniyor.

3-) Buckingham Sarayı

Büyüleyici Buckingham Sarayı 18. yüzyılda yapılmış ve günümüzde en popüler turistik merkezlerden biridir. Birçok savaş atlatmasıyla bilinen saray, senenin birkaç ayında açık kalıyor ve sonbahara kadar buraya gelmenizi öneririz.

4-)  Westminster Sarayı

Westminster Sarayı en ünlü saraylardan bir diğeri olarak her sezon birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Mimarisi gotik nitelikler taşıyan sarayın uzun koridorları ve odaları dikkat çekmektedir. Nehir manzarasını da bulacağınız bu mimariyi görmeden gitmemelisiniz.

5-)  Londra’nın En Büyük Parkı “Hyde Park”

Hyde Park şehrin en büyük parkı olarak geniş bir alanda ziyaretçilerini beklemektedir.  1600’lü yıllardan bu yana varlığını sürdüren parkta su üzerinde gezi yapabilir ve tarihi bölümlerini görebilirsiniz. Pazar günleri konuşmaların olduğu yeri de mutlaka ziyaret etmeniz önerilir.

6-) Manzarasıyla Büyüleyen The Shard 

300 metre yükseklikten manzara izlemek istediğinizde The Shard size iyi gelecektir. Şehrin en güzel görüntülerini buradan izleyerek Londra’da gezilecek yerler listenizi taçlandırabilirsiniz.

 7-)Hızlı Ulaşımda Emirates Royal Docks

Teleferik keyfini manzarayla beraber yaşamak için Emirates Royal Docks, özel bir deneyim olacaktır. Şehrin yoğun saatlerinde trafiğe takılmadan gezi yapmak için etkili bir yöntem olabilir. Londra’da gezip görebileceklerinizin listesi beğenilerinize göre daha da uzayacaktır. Londra dil okulları için siz de WhatsApp  bölümümüzden veya iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !