Kanberra

Kanberra hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Avustralya’nın başkenti olan Kanberra, ülkenin en büyük yüzölçümüne sahip ve en büyük sekizinci şehridir. Ilıman okyanusal iklim etkileri görülmesinin nedeniyle de şehir yüksek miktarda yağış almaktadır. Kanberra’ya gitmek için en ideal zaman ise ilkbahar ve yaz mevsimleridir.

Türkiye Kanberra Uçak Bileti

Kanberra ’ya aktarmalı olarak gidişler mümkün olmakla birlikte aktarmalı olarak yapılacak uçuşsun detaylarına göre tam olarak saat söylenememektedir. Daha uygun şekilde uçak bileti arayanlar da bu konuda daha önceden rezervasyon yaptırabilir. Ya da uçak firmalarının yapmış olduğu kampanya ve indirimlerden faydalanabilir.

Kanberra ’da Gezilecek Yerler

Ülkenin doğal güzelliklerinin bozulmadan kalabildiği tek yer olan Kanberra son derece modern, ferah, düzenli ve doğal yapıdadır. Büyüleyici doğal güzelliklerinin yanında kültürel ve sanatsal yapılarıyla da dikkat çekmektedir. Kanberra’da gezilecek yerler açısından Avustralya Savaş Anıtı, Avustralya Ulusal Galerisi, Ulusal Kütüphanesi, Telstra Kulesi, Botanik bahçeleri gayet güzel ve görülmeye değer yerlerdir.

Kanberra’da Ne Yenir?

Kanberra’ya gelindiği zaman yemek konusunda kesinlikle en kaliteli kırmızı eti tatmak mümkündür. Kanberra ‘da en popüler olarak domates soslu biftek yahnisi yer almaktadır. Şehrin en ünlü lezzetleri içinde marine edilmiş tavuk, ızgarada ya da fırında hazırlanmakta olan yengeç, karides, ıstakoz gibi deniz ürünleri yer almaktadır. Avustralya mutfağına ek olarak Hint, Çin, Türk ve Vietnam mutfağı lezzetlerini de bulabilirsiniz.

Kanberra’da Otel Fiyatları

Başkent olmasının da etkisiyle Kanberra ’nın ucuz bir yer olduğunu söylemek pek mümkün değil. Tüm Avustralya’da geçerli olan Avustralya Doları, Türk Lirası için Amerikan Doları ve Euro’dan daha uygun olarak bilinse de uygun fiyatlı seçenekler kişilerin bütçesine göre çeşitlilik göstermektedir.

Kanberra Dil Okulları

Kanberra şehrinde yaşamak oldukça keyif verici ve modern olduğu için buranın eğitim ve okul avantajlarından faydalanmak da son derece mümkündür. Kanberra dil okulları ve bu okulların nerede yer aldığıyla ilgili genel bilgilere ulaşılması gitmeden önce oldukça kolaylık sağlayacaktır. Bu yüzden de firmamızın ücretsiz şekilde vermekte olduğu eğitim danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bizlere ulaşmak ve bilgi almak için de iletişim ve WhatsApp adreslerimizi kullanabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !