Kanada Vize Nasıl Alınır

Kanada vizesi ülkeyi ziyaret etmek isteyen herkes için alınması gereken bir vizedir. Kanada vize nasıl alınır denildiğinde uyulması gerekilen belirli prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürler Kanada’ya planlanan seyahat türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Planlanan seyahat türleri genellikle uzun dönem ve kısa dönem seyahat şeklinde ayrılmaktadır. Kanada vizesi uzun süredir alıma kapalı bir durumdadır. Bunun için bu vizeyi almak için konsolosluğa başvurduğunuzda size dönüş 49 gün içerisinde yapılmaktadır.

Kanada vizesi için yapmış olduğunuz başvuru sonuçlandıktan sonra istenilen şartları tamamlamanız gerekmektedir. Kanada vizesi almak için başvuru sırasında aşı kartınızın da bulunması gerekmektedir. Aşı kartı olmayan başvuru sahiplerinin başvuruları kabul edilmemektedir. Başvuru esnasında bu ve bunun gibi birçok prosedür bulunmaktadır. Başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli durum vize türünün belirlenmesidir. Çünkü vatandaşlık vizesi, seyahat vizesi, iş vizesi gibi birçok vize türü bulunmaktadır. Başvuru yapılan bu vize türüne göre değerlendirileceği için bu konu oldukça önemlidir.

Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada vize nasıl alınır konusunu merak eden herkesin öncelikle gerekli evrakları tamamlaması gereklidir. Bu evrakların tam olması halinde başvuru hakkı elde eden vatandaşların başvurusu değerlendirilmektedir. Kanada vizesi almak için gerekli evraklar şu şekildedir:

 • Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınması gerekmektedir. Bunun yanında pasaportun geçerlilik tarihinin dönüş tarihinizden 3 ay sonraya kadar olması gerekmektedir.
 • Kanada vize başvuru formunun eksiksiz ve İngilizce doldurulması gerekmektedir.
 • Pasaportun son iki sayfasının boş olması zorunludur.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş yüzün net olarak belli olduğu 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • C. nüfus kâğıdı fotokopisi gerekmektedir.
 • Nüfus kaydı ve sicil belgesi de zorunlu belgeler arasında bulunmaktadır.
 • Kanada ziyaretini ne amaçla yapacağınızı anlatan İngilizce bir metin gerekmektedir.
 • Aile ya da arkadaş ziyareti için gidenlerin gideceği kişinin yazması gereken davet mektubu gerekmektedir.
 • Son 3 ayı kapsayan maaş bordosu gerekmektedir. Aynı zamanda son 3 ayı kapsayan banka hareketlilik durumu da gerekmektedir.
 • Uluslararası geçerliliği bulunan sağlık sigortası gerekmektedir.
 • Bunun dışında başvuru yapacak bireylerin başvuru nedenlerine göre evraklarda değişiklik olabilmektedir.

Kaliteli ve profesyonel yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları denildiğinde akla gelen firmalardan biri olan Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasından ülkeler hakkında bilgi alabilirsiniz. Kanada dil okulları, Kanada lise programları, Kanada yaz okulları gibi yurtdışında dil eğitimi hakkında merak ettikleriniz sitemizde yer almaktadır. Bize iletişim bölümümüzden ya da WhatsApp hattımızdan ulaşarak ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !