Japonya’nın Resmi Dili

Japonya’nın resmi dili konusunda net bilgi almak oraya gitmeden önce öğrenilmesi gereken hususlardandır. Her ne amaçla gidilirse gidilsin oranın dilini bilmek ve etkileşim kurmak oldukça önemlidir. Japonya resmi dili ise Nihongo olarak bilinmekte olan Japoncadır. Japonya’nın Ryukyu Adaları’nda Ryukyu fillerini içermekte olan bir dil grubu kullanılırken merkez adalarda ise Japonya’nın ana dili olan Japonca kullanılmaktadır. Resmi kurumlara ve ülke geneline bakıldığında kullanılan dil Japonca nüfusun %99,10’u tarafından kullanılmaktadır. Kendi dillerinin daha yoğun şekilde kullanıldığı ülke için başka dilleri bilen pek fazla nüfus yoğunluğu bulunmamaktadır.

Japonya’ya gitmek isteyenler ve buraya okul, eğitim dil konusunda gelişmek ve öğrenmek için gidenler bilinmesi gereken birçok şeyi firmamız aracılığıyla öğrenebilirler. Firmamızın bu amaçla verdiği hizmetten faydalanmak için iletişim numaramızı ve de WhatsApp hattımızı kullanabilirsiniz. Hatta oradaki Japonya dil okulları hakkında bilgi almak ücret ve kayıtları konuşmak için de bizi tercih edebilirsiniz. Japonya’nın resmi dili olan Japoncayı tam da yerinde öğrenebilirsiniz.

Japonya Resmi Dili Nedir ve İngilizce Konuşulur Mu?

Japonya halkının büyük çoğunluğu ana dili olan Japonya’yı bilmektedir. Fakat 2013 tarihinde yapılan araştırmalara göre ise Japon halkının %20 ya da %30 kadarı İngilizceyle iletişim kurabilmektedir. Japonya’da bulunan resmi dairelerde genel olarak resmi dil Japonca konuşulmakta olup Japonca bilmeyenlerin de resmi dairelerde iletişime geçmesi için tercüman tutması gerekir.

Japon Alfabesi Nasıldır?

Japonya’da üç farklı yazım türü yer almaktadır. Hiragana, Katakana, Kanji adlı 3 alfabe yer almaktadır. Romaji denilen Japon alfabesinin Latin alfabesi ile olan yazımını tanımlayan bir türü de olmakla birlikte Romaji bir alfabe değildir. Japonya’nın yazım türleri öğrenmesi sırasına göre bakıldığı zaman Hiragana, Katakana ve Kanji’dir. Katakana ve Hiragana bilinen ilk gerçek Japon alfabeleridir.

Japon halkının Çinlilerden ödünç aldığı Kanji 9. Yüzyılda ortaya çıkmıştır. Diğerlerine nazaran Kanji daha basit olduğu için ayırt etmek kolay olmaktadır. Japonya’nın resmi dili Japonca ülke halkı tarafından ülkede yoğun olarak kullanıldığı için diğer dillere rastlamak pek de olası değildir.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !