Japonya Şehirleri

Japonya şehirleri birçok Japonya’ya gitme planı içerisinde olan vatandaşlar için önem arz eden ve merak edilen bir konu olarak ortaya çıkmakta. İnsanların gerek Japonya dil okulları için gerek turizm gerekse de iş için gittiği Japonya’nın şehirleri ile de insanları büyülüyor. Başkenti Tokyo olan Japonya’da şehirler belirlenmiş şehirler, özel şehirler, çekirdek şehirler vs. gibi birçok alana ayrılıyor ve toplam 700’ü aşkın şehir ortaya çıkıyor. Aralarından en önemlileri ve en çok ziyaret edilenlerle ilgili bilgiler yazımızda yer alacaklardır. Dil okulları hakkında daha fazla bilgi için bizlerle WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Japonya’nın Başkenti Tokyo

Japonya’nın başkenti olan Tokyo şehir statüsü dışında bir metropol statüsüne sahiptir. Ortalama olarak 40 milyona yakın insanın yaşadığı Tokyo dünyanın en büyük şehirlerinden birisi olarak da bilinmektedir. Bir liman şehri olarak da bilinen şehir Japonlar için bir ana merkez görevindedir. Nüfusun 3/1’inin yaşadığı ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisi olan Tokyo Japonya şehirleri arasında en ilgi çekici şehir olarak bilinmektedir. Tokyo’nun yüzölçümü ise 13 bin 453 kilometrekaredir.

Kyoto

Japonya’nın bir diğer büyüleyici şehri ise Kyoto. Japonya şehirleri arasında en çok dikkat çeken şehirlerden birisi olan Kyoto Japonya’nın şehirleri içinde Kyoto yıl içerisinde birçok turisti kendisine çeken ve doğal güzellikleri, tapınakları, sarayları ve bahçeleri ile de inanılmaz bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca fotoğraflarda sıklıkla gördüğünüz, bambu ormanları da bu şehirde bulunmaktadır.

Osaka

Bir diğer büyüleyici Japon şehri olan Osaka, Japonya üzerinde bulunan şehirler içerisinde en eğlenceli şehir olarak bilinmektedir. Universal Studios’a ev sahibi olan Osaka, devasa reklam panoları, muhteşem restoranları ile Japonya şehirleri arasında büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Birçok turistin de uğrak noktası olan Osaka misafirlerini bekliyor olacaktır.

Kobe

Tüm dünya tarafından bilinen meşhur Kobe etinin çıkış noktası olan Kobe şehri Japonya üzerindeki en lezzetli şehir olarak anılır. Büyüleyici manzarası, kobe eti ve enfes restoranları ile misafirlerine inanılmaz bir deneyim yaşatan Japonya şehirleri içerisindeki Kobe misafirlerine kuşkusuz çok güzel bir deneyim sunmaktadır.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !