İtalya’da Gezilecek Yerler

İtalya’da gezilecek yerler sizin için derlendi. Doğa ve kültürüyle dikkatleri üzerine toplamayı başaran ülkelerden biri olarak İtalya ön plana çıkmaktadır. İtalya’da gezilecek yerler konusu da tatil severler tarafından çok fazla merak edilen konulardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Böylelikle ülkeye geldiğiniz zaman birbirinden güzel yerleri ayrıntılı olarak görme şansına sahip olursunuz. Gerek gezilecek yerleri, gece hayatı, yemekleri, tarihi yapılarıyla mutlaka görülmesi gereken ülkelerden biri olmayı başarıyor.

1.İtalya- Roma Gezilecek Yerler

İtalya’nın Roma şehrinde gezip görebileceğiniz birbirinden güzel yerler bulunuyor. Üstelik birbirinden güzel antik çağdan kalma tarihi güzellikleri çıplak gözle görme imkânına sahip olabilirsiniz. İtalya ülkesini gezmek istiyorsanız rotanızı ilk olarak Roma ile başlatabilirsiniz. Roma kentine ucuz uçak bileti bulmak kolay olduğundan dolayı keyif alacağınız bir gezintiler sürebilirsiniz. Roma kentine geldiğiniz zaman gezilecek yerler neresidir diyenler için:

*Sistina Şapeli

*Pantheon

*Aşk Çeşmesi

*Kolezyum

Görmeniz gereken en güzel yerlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır.

2.Floransa Gezintisine Ne Dersiniz?

Fransa’nın Floransa şehrinde artık harika bir gezintiye ne dersiniz? Floransa bölgesinde dünyaca ünlü diyebileceğimiz sanatçılar yaşam sürerken, sizlerde artık dünyaca ünlü sanatçıların yer aldığı şehre gelerek daha yakından görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Floransa bölgesine geldiğiniz zaman hangi yerler gezilmelidir diyorsanız gezeceğiniz yerler listesi içerisinde Samta Maria Del Fiere ve Palazzo Vecchio yer almaktadır.

3.İtalya Venedik’te Güzellikleri Yakından Görün

İtalya’nın mutlaka görülmesi gereken şehirlerinden biri Venedik olduğunu söylemeliyiz. Dünyanın pek çok yerinden buraya çok fazla sayıda bir turist yoğunluğu gelmektedir. San Marro Meydanı, Palazzo Ducale, San Marco Bazilikası, Rialto Köprüsü ön plana çıkan yerlerden biri olmayı başarıyor. İtalya Venedik’te sizlerde harika bir gezi turu yaparak bölgenin muhteşem güzelliğini görebilirsiniz. Birbirinden harika sokaklarının yanı sıra renkli renkli evleriyle dikkat çeken yerlerden biri olmayı başaran Venedik’te sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirmeye başlayabilirsiniz. Bu sayede şehirle ilgili bilgi sahibi olmaya başlayacaksınız. İtalya’da gezilecek yerler ve İtalya dil okulları konusunda deneyimli ekibimiz sizleri bilgilendirmektedir. Hemen iletişim için WhatsApp üzerinden hızlı şekilde görüşmelerinizi yapabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !