İngiltere’de Gezilecek Yerler 

İngiltere’de gezilecek yerler sıralaması öğrenciler, iş seyahatine çıkanlar ve turistik gezi yapanlar için önem taşıyor. Tarihi önemi olan mimarisiyle birçok merkezi görebilir, etkileyici bir seyahat anısı oluşturabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz listeyi kendi zevkinize göre daha da uzatabilirsiniz.

İngiltere’de Gezilecek Yerler

İngiltere gezi rotanız öncesinde seyahat planınızı harita üzerinden oluşturmanız önerilir. Şehirlere göre bir sıralama yaparak kısa zamanda daha çok yer görme imkanınız olacaktır. Londra ve diğer şehirlerin iyi bir dil okulu potansiyeli taşıdığını da unutmamanız önerilir.

1-) Londra’da En Büyük Dini Yapı Aziz Paul Katedrali

Aziz Paul Katedrali dini açıdan en önemli mimari yerler arasında bulunmaktadır. Dünyadaki en büyük kilise kubbesine sahip bu mimari harikasını mutlaka görmeniz önerilir. Katedralin ziyaret saatlerine de dikkat ederek buraya gelebilirsiniz. Etkinlik olduğunda ziyarete kapalı olabiliyor.

2-) İngiliz Kraliyet Sarayı

Buckingham Sarayı olarak bilinen ve İngiltere’de gezilecek yerler arasında bulunan saray, zamanla bazı değişikliklere maruz kalmıştır. Kraliçe’nin resmi ikametgahı olması nedeniyle geçmişte birçok olaya da ev sahipliği yaptığı biliniyor.

3-) Parlamento Binası

Westminster Sarayı olarak da bilinen Parlamento Binası inşa zamanı bakımından epey şaşırtıcı denebilir.11. yüzyılda yapılan binanın ilerleyen yüzyıllarda büyük yangınlara maruz kaldığı bilinmektedir. Günümüzde yenilenmiş olan bina, 1987’de Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girerek tescillenmiştir.

4-) Elizabeth Kulesi

Big Ben veya Elizabeth Kulesi13 tonluk devasa çanla dikkat çeken ve görülmeye değer bir saat kulesidir. Geçmişte çıkan yangınlar nedeniyle mimarisinde değişiklikler olan binanın neden Big Ben ismini aldığıyla ilgili birçok rivayet bulunuyor.

5-) Westminster Manastırı

Hıristiyanlık için önemli bir bina olan Westminster Manastırı’nın tarihi 10. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Taç giyme törenleri denince akla gelen manastır mezarlarıyla da öne çıkmaktadır.

6-) Thames Nehri Kıyısında London Eye

Bir dönme dolap olan London Eye İngiltere’de gezilecek yerler listenizde üst sıralarda yer almalıdır. 123 metre yüksekten şehir manzarasını doyasıya izleyebileceğiniz bir yer sizi bekleyecektir. Kapsüllerden oluşan dönme dolapta her kapsül 25 kişiyi almakta ve benzersiz bir gezi anısını kaydetmektedir. Çocuk ve yetişkinler için bu kapsüllerin ücretlendirmesi değişmektedir. İngiltere dil okulları için siz de WhatsApp  bölümümüzden veya iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !