Fransa’da Gezilecek Yerler

Fransa’da gezilecek yerler sizler için derlendi. Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden biri olarak bilinen Fransa, birçok gezilecek yerleriyle dikkat çekmektedir. Fransa’da gezilecek yerler ile zamanlarınızı güzel şekilde geçirirken yeni yerler görmeye başlayabilirsiniz. Unesco dünya mirasına giren birbirinden güzel yerleri, ekonomisi, turizm bölgeleriyle mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza Fransa çıkmaktadır.

1.Fransa Marsilya Ziyareti

Fransa’nın Marsilya şehrine giderek güzellikleri daha yakından görme şansına sahip olabilirsiniz. Fransa bu konuda en iyi ülkelerden biri olurken, beklentilerinize karşılık alacağınız güzellikleri sunmaktadır. Hem Orta Çağ görüntüsü hem de antik Roma mimarisiyle dikkatleri, şüphesiz çekmeyi başaran en güzel yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Eski bir liman kenti olarak bilinen Marsilya’nın Cathedrela ziyaretini mutlaka yapmalısınız.

2.Muhteşem Güzellik: Paris

Fransa diyorsak olmazsa olmaz diyebileceğimiz en güzel yerlerinden biri Paris diyebiliriz. Hatta pek çok kişi Paris’i görmek için Fransa ülkesine yolculuk yaptığını söyleyebiliriz. Orta Çağ ve Roma’ya ait gizemli sanatsal güzellikleri sunuyor olması, ziyaretçiler tarafından daha da dikkat çekici bir yer haline gelmeye başlamasına neden olmaktadır. Sanatsal görüntüsü buranın daha çık muhteşem bir açık hava gösterisini sunmasına neden olmaktadır. Dünyada artık ikonik bir yapı simgesi haline gelmiş olan Eiffel kulesi, muhteşem aşıkların duygularını tazelediği en güzel yerlerinden biridir. Fransa’da gezilecek yerler arasında Paris yer alırken, kenti görmeden gitmeyin.

3.Fransa Gezintinizde Nice ’da Ekleyin

Fransa’nın sevimli şehir görüntüsüne sahip yerlerinden biri de Nice olduğunu söyleyebiliriz. Turistik noktalara yakın yerde olmasıyla dikkat çeken Nice şehrinin, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret odağı haline geldiğini söylemeliyiz. Şehrin Neoklasik mimarı bulunurken aynı zamanda Massena meydanında harika zamanlar geçirme şansına da sahip olabilirsiniz.

4.Fransa Gözde Kasabası Cannes

Fransa ülkesinin en gözde kasabası olmayı başaran Cannes’a mutlaka ziyaretlerinizi yapmalısınız. Özellikle buranın hem ilkbahar hem de yaz ayları itibariyle sunmuş olduğu festivallerin daha çok cazibe merkezi haline gelmesine neden olduğunu söyleyebiliriz. Fransa’da gezilecek yerler ile ilgili olarak bilgi vermeye çalıştık. Ayrıca Fransa dil okulları konusunda da WhatsApp hattımızla iletişim numaramız üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !