Fransa Haritası

Fransa haritası hakkında bilgi almak isteyen ve merak eden birçok insan bulunmaktadır. Özellikle, Fransa’ya gitme hayali kuran, gerek gezmek için gerek tatil için gerek çalışmak ve gerekse de Fransa dil okulları için gitme hayali kuran birçok insanın Fransa haritasını merak etmesi ve araştırması oldukça normaldir. Tarihi yüzyıllar önceye dayanan Fransa’nın haritası ve bulunduğu konum birçok insanı cezbetmektedir. Fransa’nın kıyı komşusu İngiltere’dir. Bu yakınlık birçok insanı cezbetmekte ve iki ülke arasında da deniz ticareti hacmini oldukça olumlu etkilemektedir. Yine bir diğer Avrupa’nın güzide ülkesi olan İspanya ise Fransa’nın batısında komşu olarak yerini almaktadır. Yine Batı tarafından Andorra ile bir komşuluğu bulunan Fransa’nın doğusunda ise yine bir diğer Avrupa’nın bel kemiği ülkesi olan Almanya ile sınır komşuluğu bulunmaktadır. Bulunduğu konum itibarı ile birçok insanı cezbeden Fransa, birçok insanın gitmek istediği ve hayallerini süsleyen bir ülke konumundadır. Dil okulları hakkında detaylı bilgi almak için bizlerle WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Fransa’nın Şehirleri Hakkında Bilgiler

Fransa haritası üzerindeki şehirler hakkında da bilgiler birçok insanın dikkatini çekmektedir. Örneğin Fransa’nın başkenti olan ve belki de en ünlü şehri olan Paris, aynı zamanda Fransa’nın en kalabalık nüfusa sahip olan şehridir. 2,16 milyon nüfusu ile Fransa’nın en kalabalık şehri olan Paris, rüya şehir olarak da anılmaktadır. Fransa haritası üzerindeki en dikkat çekici bölgelerden birisidir ayrıca. Diğer bir şehir ise Marsilya olarak öne çıkmaktadır. Fransa’nın ikinci en kalabalık ve büyük şehri olan Marsilya, futbol kulübüne adını vermesi ile de birçok insan tarafından bilinmektedir. Fransa ayrıca bir futbol şehri olarak da bilinir. Gerek liginin kalitesi, gerek ligindeki takım isimlerinin şehirlerinden alıntılanması gerekse de dünya kupasını kazanması ve son yıllarda yükselişi ile Fransa milli takımı ve Fransa birçok insan tarafından bilinmekte ve kendilerini dünyaya tanıtmış bulunmaktadırlar.

Paris’in İkonu Eyfel Kulesi

Paris’in ve Fransa’nın ikon simgelerinden birisi olan Eyfel Kulesi, tarihi, görkemi ve filmlere dizilere konu olan hikâyesi ile birçok insanı kendine hayran bırakmaktadır. Fransa’ya gelen turistlerin %80’inden fazlasının uğrak noktası olan Eyfel Kulesi, bulunduğu şehir olan Paris ile birlikte Fransa için başlı başına bir turist kapasitesi oluşturmaktadır. Fransa haritası üzerindeki en sık uğrak noktalardan biri olan bu kule daha uzun yıllar üzerindeki ilgiyi koruyacak gibi duruyor.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !