Fransa Bayrağı

Fransa bayrağı, kullanım zamanı Fransız İhtilali’ne kadar dayanmakta olan ve Fransa Cumhuriyeti tarafından da kullanılan, günümüzde de Fransa’nın kullandığı bayraktır. Bayrak sol taraftan sağ tarafa doğru sıralanmış; birbirinden farklı renkte olan 3 adet dikey banttan oluşmaktadır. Bu bantların renkleri sırası ile; mavi, beyaz ve kırmızı olmaktadır. Fransa’ya gerek gezi gerek çalışmak gerekse de Fransa dil okulları için gidecek olan kişilerin birçok yerde Fransa bayrağı görmesi mümkün ve normal bir durumdur. Milliyetçi olan Fransızlar bayraklarını sevmekte ve her yere asmaktadırlar. Bu yüzden dolayı yüzyıllardır kullanılan bu bayrağı sık sık görmeniz normal bir durumdur. Fransa dil okulları hakkında bilgi almak için WhatsApp üzerinden iletişim sağlayabilir ve daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fransa’da Yabancı Dil Eğitimi

Fransa,  gerek televizyonlar aracılığı ile gerek kartpostallar ile gerekse de sosyal medyadan görüldüğü kadarı ile pek çok insanın sevdiği ve bulunmak istediği, özellikle aşıklar şehri Paris’e gitmek isteyenler için vazgeçilmez bir ülke olarak öne çıkmaktadır. Fransa’nın resmi dili Fransızca olarak kullanılmaktadır. Fransızca gerek farklı yapıdaki kelimeleri, kelimelerinin okunuşu, dilin farklılığı gibi sebeplerden dolayı birçok insan tarafından anlaşılması ve öğrenilmesi zor bir dil olarak görülüyor. Fransa bayrağı dalgalandığı her yerin altında konuşulan bu dil Fransa’da verilen dil okulundaki eğitimler sayesinde yabancılar tarafından öğrenilebilmektedir. Fransa’da Fransızca öğrenmenin artıları elbette ki başka bir ülkede öğrenmekten fazladır. Sürekli pratik yapabilecek bir ortama sahip olmak ve dili yerinde öğrenmek pozitif yönleri olarak öne çıkmaktadır.

Fransa Hakkında Bilgiler

Fransa’ya gidecek olanların bilmesi gerekenler; Fransa bayrağının renkleri genellikle diğer ülkeler ile karıştırıldığı için dikkat etmenizde fayda olacaktır. Fransa bir yıl içerisinde tam 83 milyondan fazla turist akınına uğrayarak en çok turist alan ülke konumundadır. Fransa hakkında öğrenilen bir diğer ilginç bilgi ise bu  ülkede bir ölü ile evlenebiliyorsunuz. Bu konu hakkında çok bir bilgimiz olmasa da düşüncesi bile ilginç. Avrupa’nın en yüksek dağı olarak bilinen Mont Blanc dağı yine Fransa’da bulunmakta ve Fransa bayrağı dalgalanmaktadır.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !