Dublin’de Gezilecek Yerler 

Dublin’de gezilecek yerler doğal güzellikler ve tarihi öneme sahip birçok yeri kapsamaktadır. Her sene okul, iş, gezi gibi amaçlarla Dublin’e gelen ziyaretçiler keyifli bir seyahat planı çıkararak güzelliklerin farkına varabilir.

Dublin’de Gezilecek Yerler

Birbirinden güzel gezi rotalarını belirlemeden önce nerelere gidebileceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.

1-) Dublin Hayvanat Bahçesi

Dublin Hayvanat Bahçesi’nin geçmişi çok eskilere dayanıyor ve günümüze gelene kadar canlı çeşitliliğinde epey artış görülmüş durumda… Phoenix Park içerisindeki bu yerde nesli tükenmekte olan canlıları ziyaret edebilirsiniz. İçerisinde ayrı bölümler olan hayvanat bahçesinde dilediğiniz alana yönelebilirsiniz.

2-) Avrupa’nın En Büyük Parkı Phoenix Parkı

Phoenix Parkı, heykeller, yeşillikler ve hayvanat bahçesini de içine alan temiz havasıyla meşhur bir gezi platformudur. Şehirden uzaklaşarak sakin ve huzurlu bir yaşam isteyenlerin buraya mutlaka gelmesi önerilir.

3-) Eski Bira Üretim Merkezi Guinness Storehouse

Geçmişte üretim merkezi olarak bulunan Guinness Storehouse, günümüzdeki varlığını turistik amaçlarla sürdürmektedir. Siyah bira üretimi denince akla gelen bu merkez, halkın içme kültürünü de yansıtıyor.

4-) Dünyanın En Güzel Bahçelerinden Powerscourt Arazisi

Powerscourt Arazisi Dublin’de gezilecek yerler denince en güzel yerlerden biri olabilir. Burada birçok doğa güzelliği yanında muhteşem bir manzara ve yeme içme alanı da enerjinizi yükseltecektir.

5 -) 140 Metre Boyunda Aziz Patrick Katedrali 

Dublin’deki en büyük katedral olma özelliği taşıyan St.Patrick’s Katedrali 13. yüzyıl etkilerini taşıyor. Günümüzde mimari özellikleriyle dikkat çeken yapı, birçok turistin de göz bebeği durumunda…

6-) The Little Museum Of Dublin

Sosyal ve siyasi olaylara merakı olanlar için The Little Museum of Dublin mutlaka görülmesi gereken alanlardandır. Müzenin en önemli özelliği İrlanda’nın ilk ve tek halk müzesi olmasıdır.

7-)  Kum Sevenlere Özel Dollymount Strand Plajı

Dollymunt Strand Plajı Dublin’de gezilecek yerler  arasında deniz arayışı olanların beklentisini karşılayacaktır. Dollymunt Strand Plajı şehrin kuzeyinde yer alıyor ve deniz manzarasıyla dikkat çekiyor.

8-) Hapishaneden Müzeye Kilmainham Gaol

Geçmişte hapishane olduğu bilinen Kilmainham Gaol, günümüzde sergi alanı olarak geziye açılmıştır. Hemen herkesin geldiği bu yeri siz de görebilirsiniz. Dublin dil okulları için siz de bize WhatsApp  bölümümüzden ya da iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !