Dubai’de Gezilecek Yerler 

Dubai’de gezilecek yerler  listenize birbirinden özel yerleri ekleyebilirsiniz. Gezecek ve keşfedecek çok sayıda yeri bulabilir, eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Tarihi açıdan merakınızı gidereceğiniz mimari yapıların da olduğu rotanıza dilediğiniz yerleri ekleyebilirsiniz.

Dubai’de Gezilecek Yerler

Dubai’de nereler gezilir sorusunu kendinize sorduğunuzda uzun bir liste karşınıza çıkacaktır. İçerisinden dikkat çeken bazı noktaları sıralamak mümkündür.

1-) Palm Jumeirah | The View At The Palm

Dubai’deki yapay adalar arasında en dikkat çekenlerden birisi Palm Jumeirah The View at The Palm olacaktır. Bunun nedeni yukarıdan bakıldığında palmiye görünümüne sahip olmasıdır. Buraya gelmek için bir köprü kullanmalısınız.  Oteller, restoranlar ve daha birçok merkez sizi bekliyor olacaktır. Dilerseniz 240 metre yukarıdaki terasına çıkabilirsiniz.

2-)   Jumeirah Camii

Dubai’nin kültürel açıdan en önemli yerlerinden biri Jumeirah Camii, görülmeye değer yerlerdendir. Mimari açıdan Dubai’de gezilecek yerler denince Mısır ve Suriye etkileri olan etkili alanlardan biridir. Muhafazakar kıyafetler giyerek cami içinde gezebilir ve etkili mimariyi içerden görebilirsiniz.

3-) Dubai Koyu Yürüyerek Keşfedilmeyi Bekliyor

Dubai Koyu yürüyerek gezi planı yapanlar için mükemmel bir rota olabilir.  Şehrin merkezine yakın bu yerde ziyaret ederek kanal gezintilerine çıkabilirsiniz. Golf kulüpleri, Orta Doğu’nun geleneksel etkinlikleri vs. bu alanda bulunabilir. Eski Dubai için rehber olması önerilir.

4-)  Altıncılar Çarşısı Deira  

Altıncılar Çarşısı en sık ziyaret edilen yerlerden biridir. Alışverişlerinizi altından yana yapmak isteyenler bu bölgeyi ziyaret etmelidir. Sadece altın değil gümüş, elmas ve değerli başka takılar da burada bulunabilir.

5-) Dubai Aquarium Sürprizlerle Dolu

Deniz canlılarını seviyorsanız eğlence ve lüksü bir arada bulacağınız akvaryum gezinizi mutlaka tamamlamalısınız. Dubai deniz altı yaşamını görebileceğiniz bu yer her sezon yoğun ziyaretçi alıyor. Akvaryum içerisinde deniz canlılarıyla aynı ortamdaymış gibi hissiyat oluyor ve gezinizin keyfi üst seviyelere çıkıyor.

6-) Opera Evi

Mutlaka görülmesi gereken sanat merkezlerinden biri olan Opera Evi’ni mutlaka görmelisiniz.  Dubai’de gezilecek yerler listenizde mutlaka olması önerilen yerler arasında Opera Evi olacaktır. Burada konserler, sergiler, opera ve daha birçok sanatsal faaliyet vardır. Dubai dil okulları için siz de WhatsApp  bölümümüzden veya iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !