Dubai Dili Nedir?

Dubai dili nedir? Zengin bir şehir olarak bilinen Dubai, Arap Yarımadası ülkeleri arasında bulunmakla birlikte yedi Birleşik Arap Emirliği’nden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok kişi tarafından bölgede hangi dilin konuşulduğu ise merak edilenler arasındadır. Emirliğin resmi dili Arapça ’dır. Ancak Arap alfabesinin yanı sıra Latin alfabesinin de kullanıldığı bilinmektedir. Dubai her yıl farklı amaçlarla pek çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Son yıllarda ise Work and Study programı sebebi ile popüler olan ülkeler arasında yer almaktadır. Programa katılarak aynı zamanda dilinizi de geliştirebilir, Dubai dil okulları ile etkin İngilizce öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai’de Hangi Diller Konuşulmaktadır?

Resmi dil olarak karşımıza çıkan Arapça olsa da Dubai söz konusu olduğunda bambaşka dillerin kullanıldığını görebilmek mümkün. Farklı toplulukların yaşıyor olması dolayısıyla Tamilce, Bengalce, Hintçe, Farsça, Urduca ve Malayalam dilleri yaygındır.

Dubai Dili Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde yer alan bir emirlik olan Dubai’ye yolu düşenlerin fark edecekleri ilk noktalardan biri resmi dilin olmasında karşın şehirde birçok farklı dil ya da lehçenin konuşuluyor olması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindi üzere Dubai farklı topluluklardan insanların yaşamakta olduğu bir alandır ve her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Peki, Dubai dili nedir? Birleşik Arap Emirlikleri resmi dili Arapça olarak bilinmektedir.

Dubai’de İngilizce Konuşulan Bir Dil Midir?

Arapçanın yanı sıra kullanılan bazı yaygın diller biliniyor olsa da Dubai’de İngilizce de sıklıkla kullanılan diller arasında karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle Dubai, dil eğitimi için tercih edilen bölgeler arasında ilk sıralardadır. Dubai’de dil eğitimi için bizlerle iletişim  sağlayabilirsiniz.

Dubai Dil Eğitimi

Birbirinden farklı amaçlarla ziyaret edilmekte olduğu bilinen bir ülke olan Dubai’nin sıklıkla dil eğitimi için de tercih edildiği bilinmektedir. Dubai dili nedir? Resmi dil Arapça olsa da İngilizce de sık konuşulan diller arasında yer almaktadır. Dubai’de dilinizi geliştirmek için eğitim görmek ve Work and Study programı hakkında bilgi almak için WhatsApp hattımız üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !