Berlin’de Gezilecek Yerler

Almanya’nın başkenti olan Berlin Avrupa’daki en önemli şehirlerden biri olarak Berlin’de gezilecek yerler kültürel ve tarihi açıdan çeşitlidir. Berlin’e gitmek isteyenler ve burada yaşamak isteyenler ya da sadece tatil amaçlı orada bulunmak isteyenler buranın güzelliklerini bilmelidir. Bu nedenle gezilmesi gereken yerleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

1.Berlin Duvarı ve Checkpoint Charlie

Berlin ile adeta özdeşleşmiş olan bu duvarı gidip de görmemek olmazdı. 20. Yüzyıl politik tarihine bakıldığında oldukça önemli olan bu tarihi duvar son derce popüler durumdadır. Berlin duvarından geriye kalmış olanlar da Açıkhava müzesi şeklinde ücretsiz şekilde gezilebilmektedir.

2.Berliner Dom

Berlin Katedrali şehirdeki en önemli turistik yapılar arasında yer almaktadır. Çoğu katedralde olabildiği gibi tepesine çıkılıp şehri seyretmek de mümkündür. Prusya krallarının mezarları da burada yer almaktadır.

3.TV Kulesi

368 metre ola yüksekliği ile gerçekten önemli yapıtlardan biri olarak burada keyifli anlar geçirmek mümkündür. 203 metre yükseklikten Berlin’i seyretmek ve dönen restoran sayesinde yemek yiyebilmek oldukça keyif verici olacaktır. Berlin’de gezilecek yerler arasında bulunmakla beraber manzarayı seyredebilirsiniz.

4.Alman Tarihi Müzesi

Berlin şehri de Londra müzeleri gibi oldukça meşhur müzelerden oluşmaktadır. Özellikle de Alman kültürünü merak etmekte olan kişiler için önemli bir nokta olarak görülmektedir. Bölgede bulunan eserler tarih öncesi zamanlardan bu yana sergilenmektedir. Hem kültürü tanımak hem de zaman içindeki değişime tanıklık etmek için müzeyi gezmeniz tavsiye edilmektedir.

5.Zafer Sütunu

Çok geniş bir park olan Tiergarten’de bulunmakta olan Zafer Sütunu üzerindeki parıltılı altın heykelinden ve sütundan oluşmaktadır. Heykel Zafer tanrıçası olan Else’ye aittir. 19. Yüzyıl sonunda Prusya’nın askeri başarılarının kutlanması amacıyla inşa edilmiştir. Heykele ilgiyi artıran ise Nazi idaresi olmuştur. Şehirde bulunan pek çok tarihi ve kültürel yerleri gezmek ve de burada dil öğrenmek için Berlin’i tercih edebilirsiniz. Bunun için en iyi Berlin dil okulları hakkında bilgi almak adına bizimle iletişim ya da WhatsApp hattımız ile irtibat kurabilirsiniz. Bu sayede Berlin’de gezilecek yerler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !