Avustralya Şehirleri

Avustralya şehirleri sizler için derlendi. Avustralya’nın doğal güzellikleri, kültürel yapıları ve açık hava maceraları ile Avustralya şehirleri gerçekten görülmeye değer. Şehrin canlılığı ve gezmek için birçok alternatif sunması sayesinde sıkılmadan tatil yapabilir ya da yaşayabilirsiniz. Şehirlerin birbirinden farklı özellikte olması bu şehirlerde farklı tecrübeler edinmek için oldukça ideal durumda. Yemyeşil doğası ve de eşsiz plajlarıyla tüm güzellikler gözler önüne serilmektedir. Bu yüzden ülkeye gidilmeden önce şehirler hakkında bilgi sahibi olmak da fayda var. Avustralya’nın en popüler şehirlerini şu şekilde belirtebiliriz:

1.Sydney

Ekonomi, kültür sanat ve siyaset gibi pek çok alanda öne çıkmayı başaran Sydney oldukça güzel ve büyüleyici etkiye sahiptir. Tarih öncesinden bugüne kalmayı başaran yapıları, maviliği ile göz dolduran ve insana huzur veren estetiğiyle dikkat çekmektedir.

2.Melbourne

Victoria Eyaletini başkenti olarak bilinen Melbourne ayrıca ülkenin en kalabalık şehirleri arasında yerini almaktadır. Avustralya’nın en önemli şirketlerinin bu şehirde bulunması da şehri daha da önemli yapan etkiye sahiptir. Dünyanın en yaşanabilir şehirleri içinde olan kent, kültür, sağlık, spor, çevre ve yaşam koşulları açısından da gidenleri memnun etmektedir. Gezmek ya da yaşamak, okullarına başvurmak için ciddi anlamda tercih edilebilecek yerler içindedir. Avustralya şehirleri içinde eşsiz yapısını her zaman ortaya koymaktadır.

3.Perth

Batı Avustralya Eyaletinin başkenti olan Perth, Avustralya’nın dördüncü büyük şehri olarak bilinmektedir. Şehir petrol, doğalgaz, altın, kömür, elmas gibi doğal kaynakları barındırması açısından en önemli ticaret ve sanayi merkezidir.

4.Adelaide

Tıpkı Melbourne gibi dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında yer almakta olan Adelaide mimarisi, doğası ve kültürel yapısıyla oldukça büyüleyici yapıdadır. Eşsiz bir atmosfere sahip olan şehir her yıl çok sayıda turist ağırlamaktadır. Avustralya’ya gidip yeniden dil öğrenmek isteyen ya da dilini geliştirmek isteyenler de Avustralya dil okulları ile kendini geliştirebilmektedir. Dil okullarını öğrenmek ve hangi şehirleri tercih edeceğiniz hakkında bilgi sahibi olmak için iletişim ve WhatsApp hattımız ile firmamızla irtibat kurabilirsiniz. Avustralya şehirleri içinde sizin ve geleceğiniz için en uygun olan şehri tercih edebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !