Almanya Konsolosluğu

Almanya Konsolosluğu İstanbul’da yer almakta olup Almanya vatandaşları ve İstanbul Almanya Konsolosluğu’nun görev bölgesinde yer alan Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilere vize vermekte olan bir resmi bir kuruluştur. Almanya Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri sayesinde vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Almanya Konsolosluğu Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler vize işlemlerine bakmakta olduğu gibi Türkiye’de yaşamakta olan Alman vatandaşlara da her türlü pasaport, konsolosluk, evlilik, ölüm ve de yaşanan herhangi bir adli durumu haber vermektedir. Konsoloslukta işi olanlar için hemen hemen her işlem yerine getirilmekte olup bu konuda Türk ve Alman vatandaşlara kolaylık sağlanmaktadır.

Vize konularında ya da Konsolosluğun ilgi alanı dâhilinde olan her durumda Konsolosluğa başvurmanız yeterlidir. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek ve bilgi almak için firmamızın iletişim numarasını aramanızı öneririz. Her konuda alacağınız yardımlar için WhatsApp hattımız da istediğiniz zaman hizmetinizde. Buna ek olarak Almanya dil okulları hakkında da bizlerden bilgi alarak dilinizi geliştirmek üzere Almanya’ya gidebilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu Görev Alanı Neredir?

Almanya Konsolosluğu daha iyi hizmet verebilmek adına görev alanlarına sınırlama getirmiştir. Bu durumda Konsolosluk görev alanı içinde İstanbul, Balıkesir, Bilecik, Edirne, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce Eskişehir, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve de Yalova şehirleri yer almaktadır. Bu illerde ikamet etmekte olan ziyaretçiler de konsolosluk ve vize gibi işlemlerde konsolosluğa başvurmalıdır. Konsolosluk Bursa ve Edirne’de bulunmakta olan fahri konsoloslar tarafından da desteklenmektedir.

Almanya Konsolosluğu’nun Hizmetleri Nelerdir?

Pasaport ve kimlik işlemleri başta olmak üzere adli sicil kaydı temini, gümrük mevzuatı hakkında bilgiler, tasdik işlemleri, emeklilik ve vatandaşlık işlemleri yapılmaktadır. Yani adli sicil kaydı 14 yaşından büyük olan herkese verilebilmekte olup bunun yanında Alman vatandaşlığı alabilme hakkına dek tüm süreç ve şartlar doğrultusunda hizmet alınmaktadır. Konsolosluk resmi tatillerin olduğu günlerde hizmet verememekte olup işlerinizi buna göre düzene koymanız açısından tarihlere dikkat etmeniz önemlidir. Almanya Konsolosluğu vize başvuru işlemlerinde de oldukça titizlikle davranarak sizleri en uygun şekilde yönlendirmekte bu sayede işlerinizi kolaylaştırmaktadır.

Gönderiyi Paylaşın

Son Tweetler

Son Yazılar

Mutlu Öğrencilerimize Siz de Katılın ! Hemen Bize Ulaşın !

Hızlı ve güvenilir destek almak İçin,hemen Antik Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle İletişime Geçin !